,,Есенските плодови на нашата трпеза,, за социјално ранливите категории семејства

,,Помислете на нас,, - Недела за борба против гладот

Во Велес отворен првиот регионален Центар за стимулација раст и развој Старс (фото)

Велешанецот Штерјовски со милионска добивка на Државната видео лотарија

Детската градинка ,,Маргаритки,, со сензорен двор (фото)

Во велешката касарна започна регионална воена вежба ,,РЕГЕКС 19,,

Маркарт му го честиташе роденденот на премиерот Заев

Во Велес има 181 зграда

На игралиштето кај Автобуската ќе му се врати осветлувањето

Лидија Димова нов претседател на Основен суд Велес

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати