Велешанец исчезнал во надојдена вода во село Белештевица, при помош на екипа на ЕВН

Вардар утрово со ниво од 130 цм во Велес

Во Велес денес за 12 часа паднаа 33 литри дожд, реките со покачено ниво

Ловокрадци застрелале дива свиња, во период кога е забранет ловот

Осветлена е трим патеката и фитнес центарот на отворено во Градски парк (фото)

Панчевски, екс претседателот на Основен суд Скопје 1, доби три и пол години затвор, неправосилно

Уредена е првата плажа на езеро Младост (Фото)

Почина Борче Пинев, државниот правобранител за Велес

По реакциите на дел од граѓаните, вчеравечер полицијата ги контролираше мотористите

Волонтерите на Црвен крст Велес, поделија 50 пакети помош од УНИЦЕФ

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

  • да
  • не
Резултати