Кој го фати крстот во Лозово и Градско

Кој го фати крстот во Чашка, Богомила, Извор, Теово

Дејан Петрушев од Солено чешмиче го фати крстот на Водици (видео и фото)

Тоалети за учениците со ограничена мобилност во ОУ Васил Главинов

Василица вековна традиција на велешките занаетчии (фото)

Првиот брак годинава во Велес, го склучија Ева и Марио (фото)

Зелената коалиција повторо активирана

Како велешките комуналци го собираат сметот, кога снегот ја отежнува работата(видео)

Бадникова поворка трета година по ред (фото)

Владиката Агатангел - Божик е време кога треба да се преиспитаме

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати