Персонални тренери има но потребно е здружението да ги координира

Велес доби Дневен центар за децата со попреченост

На маунтин бајк до Стамбол и назад (фото)

Пешаците и рекреaтивците ќе можат безбедно да се движат низ Градски парк

Здравковски- на собирот вчера се слушнаа лажни ветувања

Заев -доста е шлапање во калта, време е за ЕУ и НАТО, време е за живот

Велешани покажуваат интерес за чипирање на домашни миленици

Во Велес се одбележа 8-ми Септември Светскиoт ден на првата помош

Европски фондови за европска Македонија

Михајловски тргна на велосипед од Велес за Брисел

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати