ФК Тополка ја зголемува предноста во Општинска фудбалска лига

Футсал екипата на Велес во финалето на Купот на Македонија

Победа за фудбалерките, футсал екипата на Велес

Пораз во Купот за фудбалерките и младите фудбалери на Борец

Победа за футсал екипата на Велес и фудбалерките

12 фудбалери на ФК Пелистер на инфективно одделение во Велес

ФК Превалец продолжува со победи во Третата лига Центар

Пораз за фудбалерките, одбојкарите и кошаркарите

Фудбалерките на Борец со победа во полуфиналето од Купот

Победа за футсал екипата на Велес, ракометарите и кошаркарите

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати