Во соседското речно дерби ФК Бабуна ја совлада ФК Тополка

Фудбалерите на Борец едвај победија во Македонска Каменица

Живковиќ и Велјанова -Савевска победници на велешкиот полумаратон (фото)

Нови 1,5 илјади пластични столици на Западната трибина на Градски

ФК Борец со победа се врати на теренот, по три седмици пауза

Градското дерби во футсал за КМФ Велес

Неуспешно коло за велешките екипи во Трета лига Центар

Драган Ванов првак во Е1 ендуро шампионатот (фото)

ФК Превалец натпревар со многу картони до нова победа, ФК Бабуна му се заканува

Футсал екипата на Велес во победничка серија

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com