...

Локалитетот Пешти, дом на ретки птици кои ги има се помалку

...

Велес сака да го менува ГУП-от оти со Просторниот план од 1977-ма среде град има езеро за каналот Морава - Вардар

...

Патеките и летниковците на езеро Младост ќе се чистат шест пати неделно, во текот на сезоната

...

На просторот од некогашниот АТ Диспанзер ќе се гради паркинг

...

Уписна политика во средните училишта не соодветствува со потребата на пазарот

...

Од понеделник, 17 февруари ЈП за државни патишта најавува почеток на санацијата на карпите кај Цуцка

...

Сигурносните рампи викендов не работеа оти крадци го украле кабелот

...

Познат идентитетот на повредените од понеделничката сообраќајка, но и на возачот на автомобилот

Светот низ слики 10-16.02.2020

Здравковски од ВМРО-ДПМНЕ, правата од социјална заштита не се зголемуваат туку намалуваат

СДСМ бара вонредна седница на Советот, за безбедноста во општината

Тренерот на ФК Борец Михајлов верува дека клубот ќе остане во Првата лига

Маја Велиновска е нов директор на Детските градинки во Велес

Велешанец бегајќи од куче скокнал во провалија и тешко се повредил

Нова победа за второлигашот, футсaл екипата на КМФ Кеги моби

Арсовска 17-та на ЕП во карате за младински категории

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати