...

Нова кражба на садници од Градски парк, овој пат украдени 15 зимзелени дрвја

...

Пет дена по ред во Велес високи концентрации на ПМ 10 честички

...

Димче Крстев доби условна затворска оти измамил велешанка

...

Од Градскиот парк украдени 16 садници дрвја

...

Оџачарот Ивица, исчистил 1,5 илјади велешки домови

...

Возовите во Македонија во мирување

...

Преживеаните 4 палми заштитени од зимата и студот

...

Започна наставата за докторски студии на ТТФ во Велес

loading...

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017-8 година

Пораз за разделба на ракометарите на Борец

Судењето за смртта на Кадиева и нејзиното бебе продолжува

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ денес се повлече од работата на Советот

Победа за одбојкарите и еден прекинат натпревар

Светот низ слики 04 -10.12

Мартинките станаа светско духовно културно наследство

Докторите од Брза помош заборавени

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com