На акцијата за Светскиот ден на чистење некои чистеа, други фаќаа сеир, трети фрлаат смет каде стигнат (фото)

Министерството за животна средина ја одзело ,,А,, еко дозволата за работа на Варницата во Превалец

Депонијата со згура во Велес, црната еко -точка доби нов концесионер

Добиен проект за чистење на речното корито помеѓу Долно и Горно Јаболчиште

Се запали депонијата на Штипско џаде

Мерниот инструмент за ПМ10 честички во Велес расипан, покажуваше вредности над граничната

Ни реката Бабуна во долниот тек не е повеќе за капење

Со 30 илјади евра и 50 нови контејнери за почист град од пластична пет амбалажа

Поставени се 10 нови гнезда за царските орли на далноводите во Овче Поле

За седум месеци во контејнерите, велешани фрлија 9 тони стакло

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати