Наградата за животно дело за карикатурата во Македонија „ЦИЦО“ за велешанецот Миле Манчевски

Дела на брачниот пар Муковски, изработени во акрил излиени со смола, на изложба во Велес (фото)

Изложбата на Петар Хаџи Бошков, освен што ја врати македонската модерна ги врати и посетителите во Стоби (фото)

Изложба на Филип Коруновски „Носталгија на изолацијата“

Велешки театар со „Сестрите Прозорови“ вечерва на театарските игри во Прилеп

Отворена изложбата „Откривање на иднината“ од Петар Хаџи Бошков, со која е враќа подзаборавената и запоставена македонска модерна (фото)

Отворена изложбата „Откривање на иднината на Петар Хаџи Бошков, со која се враќа подзаборавената и запоставена модерна македонска уметност (фото)

Изложба за велешанецот Мемо Сулејманов, атлетичар маратонец ( фото)

Писателката Нада Алексоска добитник на наградата „Коле Неделковски“ (фото)

„Златен стрип“ за „Убавецот Драгче“ на Сабахудин Мурановиќ од БиХ на 18-тиот Стрип салон

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати