Отворена изложба ,,Ризница од вредности и значења,,

Поетесата Македонка Јанчевска е добитник на наградата за животно дело ,,Коле Неделковски,,

За жените мигрантки, од жените уметнички (фото)

Во Велес прва стрип колонија

Ерменската ,,Ардалион,, со Гран при на Фестивалот Стоби

Започнавме во друштво на змии и гуштери, 26 години од првата премиера на Стоби

Отворен Фестивалот ,,Стоби,, претставата одиграна по дожд (фото)

17-ти Меѓународен Фестивал на античка драма Стоби се враќа на локалитетот Стоби

Архитектите потсетуваат Велес на Дамјанов да му подигне достоинствен паметник

Отворен јубилејниот 15 Фолклорен фестивал (фото)

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати