Четврток вечер премиeра на претставата ,,Сара,,

Сестрите Прозорови в среда премиерно во велешки театар

Архитектот Митровиќ добитник на наградата Андреја Дамјанов за животно дело

Вработените од велешки театар штрајкуваа

Откриени нови премини и скали во античкиот театар во Стоби, вратени се и 19 блока седишта

Промовирана „Припитомување на кучката- раскази за лудилото” со која Андоновски годинава го доби Рациновото признание

Изложбата ,,Нови портрети,, на Дејан Божиновски пред велешани (фото)

Објектот на велешки театар нема греење, десетина дена нема претстави

Промовирани четири нови аудио книги, за 3-ти декември Меѓународниот ден на лицата со инвалидност

Промовирана збирката поезија „Пребивалишта“ на Даница Ивановска Лепојевиќ

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати