Протест на приватните доктори незадоволни од предлог договорот за работа со Фондот за здравство

Собрани 153 крвни единци во есенските дарителски акции во средните училишта

Набавени дополнителни 500 комерцијални вакцини против грип

Во акцијата на МК Носачи на крстот собрани 137 крвни единици

Пациентите разочарани, вакцината која се плаќаше 650 денари заврши за три часа

Колку вреди донација на ЕЕГ апаратот во велешка Болница

Ротаријанците од градот донираа ЕЕГ апарат за нервното одделение при велешка Болница

29 -ти септември Светски ден на срцето

Пациентите од кожната амбуланта чекаат за преглед на отворено

Во велешката Болница ќе се ангажираат 41 ново вработен ама и натаму има еден лифт

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com