Ни реката Бабуна во долниот тек не е повеќе за капење

Со 30 илјади евра и 50 нови контејнери за почист град од пластична пет амбалажа

Поставени се 10 нови гнезда за царските орли на далноводите во Овче Поле

За седум месеци во контејнерите, велешани фрлија 9 тони стакло

Велешани се ослободија од старите кревети, душеци, плакари

Фабриката за вар во Превалец наследила ,,А,, интегрирана дозвола надвор од процедура

Каналот за отпадни води кај ЈКП Дервен шири смрдеа и зараза

Водената пара од фабриката Превалец ги разлуте жителите на Превалец и населба Тунел

Отстранети 28 стари и деградирани дрвја (фото)

ЈКП Дервен започнува со нова акција на собирање на селектиран отпад

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати