Сојузот на пензионери во Велес користи енергетско ефикасно греење

Жртвите Ромки на семејно насилство немаат каде интервентно да се сместат, покажа истражување за достапност на услугите за жените Ромки

Може ли Хотелот во Горно Врановци да биде повторно сместувачки капацитет (фото)

Мовембар по седми пат кај велешани ја подига свеста за ,,машките,, болести

Фудбалската легенда Трајче Ковачев добитник на наградата за животно дело ,,Гемиџии,,

За две години работа, во Општина Чашка инвестирани четири милиони евра

Велес слави, 9-ти Ноември - денот на Општината (фото)

Нов парк во станбен комплекс УЗУС (фото)

Стотина војници доброволци дадоа свечена заклетва (фото)

75 години слободен Велес (фото)

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати