Кај велешани има интерес за тестирање од ХИВ-СИДА

Во велешката касарна собрани 139 крвни единици

Протест на приватните доктори незадоволни од предлог договорот за работа со Фондот за здравство

Собрани 153 крвни единци во есенските дарителски акции во средните училишта

Набавени дополнителни 500 комерцијални вакцини против грип

Во акцијата на МК Носачи на крстот собрани 137 крвни единици

Пациентите разочарани, вакцината која се плаќаше 650 денари заврши за три часа

Колку вреди донација на ЕЕГ апаратот во велешка Болница

Ротаријанците од градот донираа ЕЕГ апарат за нервното одделение при велешка Болница

29 -ти септември Светски ден на срцето

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати