Воведена бесплатна телефонска линија за пријавување неправилности во санитарно- хигиенска и епидемиолошка заштита

Фудбалерите на Пелистер јаделе сезонска свежа салата полна со бактерии од фекалии

Кујната во хотелот каде ручале фудбалерите на ФК Пелистер е затворена

Со мотото ,,Здравје за сите,, одбележан Денот на здравството во велешката Болница

Отфрлено вештачењето на одбраната во случајот со родилката Кадиева, докторката немала лиценца

Се помалку случаи на заболени од туберколоза во велешко

Во велешката касарна собрани 43 крвни единици

Крводарителите од Велешко, втори во Македонија

Признанија за најхуманите, за 17 март

Среде месец ги снема лековите од квотата

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати