Превезувајќи дете кое имало изгореници, возилото на велешка Болница удрило на автопат во стадо диви свињи

Разбојници утрово ограбиле старица во нејзиниот дом

Работник во Брако тешко повреден на работно место

Ауди излетал од патот кај Кадрифаково, возачот со тешки телесни повреди пренесен на Клинички во Скопје

Мигранти пријавиле двајца велешани за цената на превозот

Двајца жители на две велешки села осомничени дека во Струга летово ограбиле прилепчанец со 8,8 милиони денари

Изменет режим на сообраќај во центарот на градот заради Питијадата

Кумановецот кој изврши разбојништво над кумановски судија доби 12,5 години затвор

ВМРО-ДПМНЕ- првите 12 месеци од владеењето на Коцевски се загубена година за велешани

Велешанец се лизнал додека го полевал дворот, паднал од 10 метри височина и починал

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com