Сообраќајната контрола во Велес за пет часа констатирала два прекршока

Разбојништво врз четворица мигранти

Контрола дали возачите правилно престигнуваат

Започна повторното судење на тројцата доктори, обвинети за смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе

Полицијата ги контролирала пешаците дали минуваат на пешачки, но не казнувала

Вооружен грабеж на Поштата кај Градски пазар

Велешките возачи најдисциплинирани, најмалку пијани откриени зад воланот

Метална статива паднала врз дванаесет годишно дете

Дали пешаците го користат пешачкиот премин

Викендов контрола, колкумина возачи возеле под дејство на алкохол

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати