Нова акциска контрола на брзото возење низ велешките улици

Ниту во третиот обид не започна судскиот процес против поранешниот градоначалник на Велес и тогашниот претседавач

Неделата напладне 25 возачи во Велес возеле побрзо од дозволеното

Богданчанец осомничен за убиство во обид, откако се опиле со пријателот

Дванаесет автобуси и комбиња кои превезуваат патници, биле неисправни

Во автомобил на двајца странци, албански државјани, откриени 45 кг марихуана

Саботата ноќта 12 возачи во Велес возеле под дејство на алкохол

Деветмина мотористи во Велес казнети

Три години затвор за возачот кој излета со автобус со туристи кај Велес

На екс претседавачот на Советот Колев му се слошило, не дојде на судењето

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати