Стрип центарот годинава издаде четири стрип изданија меѓу нив и завршното за Итар Пејо, трет дел

Ликовна изложба и монографија за 50 години работа на Војко Јаневски

Делата од скулпторската колонија поставени на јавни површини низ градот (фото)

Промовирана книгата за деца и млади „Приказни од мојот крај“ од Лила Арсова

Велешанката Елена Ивчева со Гран при на ликовниот конкурс на 52-те Детски Рацинови средби

„Слуга на двајца господари“ сабота премиерно во велешки театар

Крлевски промовираше книга со хаику поезија

Издаден каталог за Спомен костурницата

Промовирана книгата ,,21,, од Игор Крајчев

Нема пари, нема прва награда на меѓународниот Стрип салон Велес 2019

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати