Јанков со втор роман, трилерот „Виенски гамбит“

Велешки театар со видео проект „Тој и таа“ во 12 епизоди секоја сабота

Именувани се новите раководства на Рациновите средби и Фолклорниот фестивал Велес

Библиотеката, Народен музеј, локалитет Стоби, затворени за посетители

Стојановски гостин со свои дела на промоцијата и изложбата на турскиот автор Сехин во Истанбул (фото)

Фото изложба ,,Она што го гледаме за последен пат,, од Дарко Николовски (фото)

Промовирана поетската книга ,,Мисловна вртелешка,, од Светлана Босилкова Далевска

Фестивалот на античка драма ,,Стоби,, и Фолклорниот фестивал без денар поддршка, од годишната програма на министерството за култура

Со изложба на портрети на Гоце Делчев, одбележани 148 години од неговото раѓање

Четврток вечер премиeра на претставата ,,Сара,,

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати