Еден милион денари инвестирани во подобрување на системот за греење во неколку институции во градот

Стручњаците констатирале дека на мостот кај Башино село итно му е потребна санација

Во Општина Велес се работи чесно, одговорно и домаќински - кажа градоначалникот Коцевски

Болеста ,,африканската свињска чума,, се појави во комшии, ја мобилизираше агенцијата за храна и ветерина

АУТОЛ-М единствена нуди декарбонизација на автомобили

Заедно со ЕУ работиме на електронска даночна администрација, кажа Лукаревска

Велешките стопанственици бараат регионалната канцеларија на УЈП да се врати во Велес

Слаб интерес за легално берење на шумски плодови по велешките планини

И во август месец Вардар во Велес со натпросечно ниво

Катастар отвори канцеларија во населба Чашка

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати