Во сообраќај има технички неисправни возила

Петар Печков

Нова сообраќајна контрола на возилата кои возат по градските улици. Вчера, среда, за осум часа попладне, четири возила биле технички неисправни.

Средата на 11-ти септември  во периодот од 12 до 20 часот на територијата на СВР Велес извршена е контрола на техничката исправност на возилата учесници во сообраќајот. Притоа, било констатирано дека девет возила биле технички неисправни, од кои во Велес четири неисправни и во Кавадарци пет - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За сите овие прекршоци на возачите им се изречени соодветни казни. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати