Промовирано лесно оклопно возило на тркала, кое од следната година ќе го користи АРМ (фото)

СИТРОЕН Ц4 избран за автомобил на годинат во Македонија

Отворена лабараторија за развој на нови производи, при Техничко-технолошки факултет во Велес (фото)

Мусала Софт ја носи софтверската индустрија во Велес

При поставување на подземна инсталација започна да се наплатува едно евро од еден метар

Лани собрани 230 тонери како отпад, што е премалку од тоа што се користи во институциите

Архитект Ѓоко Радовановиќ добитник на наградата за животно дело „Андреја Дамјанов“

Во 2020-та 3,8 милиони читања на текстови на ТрМр

Поставени нови сообраќајни знаци, дел од нив опасност по минувачите

По втор пат, за половина година сателитите на Маск над Велес

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати