Втората вечер на Питијадата за забава и помнење (фото)

Петар Печков

Втората вечер на Питијадата помина во одлична забава, многу посетители и гости и ведро расположение.

Полн погодок беше настапот на децата од „Дајте музика“ кој ја собраа најмладата публика и сите заедно се забавуваа час и половина.

Во исто расположение продолжија Зуица и Наум, со одличен избор на стари и нови македонски фолк хитови, како и традиционални песни.

Фолтин како и секогаш ја подигна атмосферата со нивниот настап, музика  и оригиналната изведба.  

Поп дивата Каролина ја заокружи вечерта, публиката танцуваше со неа и ги пееше нејзините песни. Таа изеде и една нумера од Тоше Проески што ја воодушеви публиката.

 фото Општина Велес

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

  • Цел ден
  • Само во текот на летото во одреден дел од денот
Резултати