Градоначалникот на Велес се самоизолираше

Петар Печков

Градоначалникот на Велес  Аце Коцевски објави дека се самоизолира, следните две седмици и работните обврски  ги извршува од дома. 

Земен бил  брис од него и неговата сопруга, која е доктор и ги очекуваат резултатите од нивното тестирање. 

Објаснува дека неговата сопруга е матичен лекар на двајца од тројцата заразени од корона вирусот во градот.

Тие биле на преглед,  па поради ова Коцевски се решил да се самоизолира и тој и сопругата.

Освен нивните јавноста го градот ги очекува резултатите од контролата, и од другите лица кои биле во контакт со засега тројцата заболени од Велес. 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати