Децата од градинките, ни го разубавеа денот со нивниот свет на маските

Петар Печков

Денес 1-ви април, децата од Детската градинка, Димче Мирчев,  го одбележуваа Денот на шегата.  Традиционално, костимирани, детски и насмеани.

Објектите беа збогатени со дополнителна радост, џагор и колоритни костими. Насмевките широки, очињата светкави.

Секое дете во свој филм, приказна, улога.

Благодарност за тоа што сивото секојдневие ни го разубавеа за миг!

фото Градинка Димче Мирчев

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати