Еден починат пациент, како последица од ковид-19

Петар Печков

Од Велешката Болница стигна информација за нов починат пациент, како последица од ковид-19.

Лицето, маж на 69 години од Велес, починал утринава на Инфективно одделение.

Бил примен пред два дена во потешка состојба, со ниска сатурација и позитивен на ковид-19.

Оваа е 43-та жртва на корона вирусот.

 

 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати