За 6,6 илјади ученици од велешко започна летниот распуст

Петар Печков

Денес, 10-ти јуни заврши наставата во основните и средните училишта. Со тоа започна летниот распуст за 2,1 илјада ученици во средното и 4,5 илјади основци.

Тие со новата учебна година ќе започнат на 2-ри септември, оти 1-ви е в недела.

На учениците ТрМр им посакува топло и весело лето.  Петстотини завршени основци ги чека уписот во средно училиште. 

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати