Се формираше ново ОУ ,,Панко Брашнар,,

Владата позитивно одговорила на спојувањето на двете ОУ Благој Кирков и Јордан Хаџи Константинов Џинот во едно

Дипломите од Работнички Универзитет меѓународно признати

Од есен во Велес има 50 слободни места за бруцоши, само за на ТТФ

Во третиот уписен рок во прва години запишани 36 ученици

Во вториот уписен рок во велешките средни во прва се запишаа нови 89 ученици

Во средните во Велес пополнети паралелките за готвач-келнер, за медицински сестри и фармацевти

Малинов нов директор на ОУ Благој Кирков

Во првиот уписен рок во прва година во средно во Велес се запишале 396 ученик

Од есен 40 првачиња помалку во клупите

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати