Шеснаесет бруцоши примени на ТТФ во Велес

Започна учебната година, на училиште во велешко тргнаа без малку 7 илјади ученици (фото)

Во Велес учебната година започнува на 3-ти септември

Се формираше ново ОУ ,,Панко Брашнар,,

Владата позитивно одговорила на спојувањето на двете ОУ Благој Кирков и Јордан Хаџи Константинов Џинот во едно

Дипломите од Работнички Универзитет меѓународно признати

Од есен во Велес има 50 слободни места за бруцоши, само за на ТТФ

Во третиот уписен рок во прва години запишани 36 ученици

Во вториот уписен рок во велешките средни во прва се запишаа нови 89 ученици

Во средните во Велес пополнети паралелките за готвач-келнер, за медицински сестри и фармацевти

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати