Зимско работно време на Градскиот пазар

Петар Печков


По барање на Општинскиот Штаб за кризи, Градскиот пазар со кој стопанисува ЈКП Дервен,  започна со ново работно време. Тоа е од 7 до 15ч. секој работен ден, вклучувајќи и празник.

Работното време на покриениот пазар во Нова населба останува непроменето од 7 до 14 ч, секој работен ден, вклучувајќи ги и празниците. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати