36 граѓански здруженија од Велес добија простории за работа

Tаксистите или ред или протест

Стечајниот судија гo прифати планот на ГСОЛ за реорганизација на Фени

Опозицијата критикува за укинат ученички превоз, Коцевски објаснува дека тоа е делумно поради наследен долг од пола милион евра

Железнички возен ред за 2019-та

Започна изградбата на водовод кон Горно Јаболчиште

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира на постапката при гласањето за повисоката цена на водата за пиење

Годинава за изградба на инфраструктура досега се потрошени повеќе средства отколку лани во истиот период- кажа Коцевски

Во Македонија има 400 илјади автомобили, просечна старост им е 18,7 години

Доверителите го прифатија и по втор пат Планот за реорганизација на Фени, УЈП се спротивстави

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати