Tаксистите или ред или протест

Стечајниот судија гo прифати планот на ГСОЛ за реорганизација на Фени

Опозицијата критикува за укинат ученички превоз, Коцевски објаснува дека тоа е делумно поради наследен долг од пола милион евра

Железнички возен ред за 2019-та

Започна изградбата на водовод кон Горно Јаболчиште

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира на постапката при гласањето за повисоката цена на водата за пиење

Годинава за изградба на инфраструктура досега се потрошени повеќе средства отколку лани во истиот период- кажа Коцевски

Во Македонија има 400 илјади автомобили, просечна старост им е 18,7 години

Доверителите го прифатија и по втор пат Планот за реорганизација на Фени, УЈП се спротивстави

Со години затворен погонот на Еленица во Чашка, има ли надеж дека ќе проработи

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати