Локалната власт повторно ќе наградува за најдобро украсена новогодишна илуминација

Петар Печков

По неколку години пауза, Општина Велес повторно ќе ги наградува сограѓаните кои имаат најдобра новогодишна илуминација.  Ќе се наградува за најдобро украсен двор, тераса и излог а наградата е парична во износ од 15 илјади денари.  

Предлози за  сите три категории  се поднесуваат  најдоцна до 21 декември  годинава до Општина Велес ул. „Панко Брашнар“ бр.1 со назнака за Комисија за празнична илуминација или на e-mail opve@veles.gov.mk  Пријавата да содржи точна адреса на предложениот објект, лице за контакт и телефон. Пожелно е да се достави и фотографија или снимка од предложениот објект. Наградите за најуспешните решенија ќе се доделат на свеченоста  што Општина Велес ја организира по повод Новогодишните и божиќните празници.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати