МОТ со една претстава во Велес

Петар Печков

Во рамките на реномираниот театарски фестивал, со регионално значење,, Млад отворен театар,, МОТ во Велес ќе биде прикажана една претстава, која е во рамките на програмата на оваа престижна манифестација. 

Ќе се одигра  ,,Злосторство на 21 век,, од англискиот писател Едвард Бонд а во режија на  Владимир Милчин.  Терминот за одигрување е 19-ти септември со почеток во 20 ч.   

Во претставата играат: Маја Љутков, Жарко Спасовски, Фаик Мефаилоски и Талија Настова. Сценографијата е на Крсте Џидров, костимографијата ана Марија Пупучевска, музиката на Марјан Нечак.

,,Злосторство  на 21 век,, ја имаше премиерата на сцената на велешки театар на 16 мај се одигра и на 18-ти.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати