Нови две физички пресметки вчера во Велес

Петар Печков

СВР Велес информираше за две тепачки кои вчера се случиле во Велес и во село Иванковци. Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес со писмена информација соопшти: 

Понеделникот на 18-ти мај  околу 18.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Иванковци бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.К.(59) и М.К.(56), од една страна и В.К.(51) и М.К.(24), од друга страна, сите од село Иванковци. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 18-ти мај, понеделник  во Полициската станица Велес Н.З.(40) од Велес пријавил дека околу 10.15 часот пред неговата куќа бил физички нападнат од Н.Т.(47) од Велес. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати