Нови три подземни контејнери

Петар Печков

За подобрување на хигиената во градот, поставени се нови подземни контејнери.

Едниот од нив е кај рампата од железничкиот премин за Дворови, друг на паркингот во  близина на Жито маркет близу Гимназијата и третиот  во дворот спроти кулата кај Пошта.

Со ова вкупниот број на поставени подземни контејнери во Велес е 12.

Тие се празнат секој ден со специјално ново набавено возило од ЈКП Дервен.

Надлежните уверуваат дека првичните проблеми со фрлањето смет во подзмните контејнери се надминати и граѓаните ги почитуваат  правилата.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати