Нови 20 случаи позитивни на ковид-19 во велешко, оздравени се 20 пациенти

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека во денес во велешко регистрирани ce 20 нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а оздравени се 15 . Со ова активни се 387 случаи а досега во велешко се заразиле 2.888 лица. Починати oд последиците на ковид заразата се 97 лица од велешко.

Во велешка Болница  хоспитализирани 35 пациенти, од нив 29 се на Инфективно одделение а шестмина  на Интерно. Од лежечките пациенти  26 се потврдени позитивни, двајца  сомнителни и   седуммина   пациенти со негативен тест но се задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 11 пациенти. Испишани се двајца   пациенти  од Болница, како оздравени со по еден  негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати