Од петок на Градски пазар продолжува продажбата на непрехранбени производи

Петар Печков

Од петок, 22-ри мај продолжува продажбата на непрехранбени производи на Градскиот пазар во Велес. Повторно се враќаат  сопствениците кои нудат текстил и железарија.

Сопствениците ќе бидат присутни наизменично на еден пазар, следниот ќе паузираат, па повторно ќе работат. Тој што работел овој петок, ќе паузира недела, па ќе работи вторник. Други кои нема да работата в петок, ќе работат недела, па вторник ќе паузираат. Ова е така по барање на епидемиолозите, за  да не се создаваат редици и гужви пред овие тезги - изјавија надлежните.

И натаму пазарот во Нова населба нема да биде отворен. Градскиот пазар е отворен секој ден од 7 до 14ч. Посетителите задолжително мора да носат заштитни маски.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати