Пет автобуси и такси возила вчера возеле по велешките улици а биле неисправни

Петар Печков

Понеделникот во претпладневните часови, сообраќајната полиција од Велес ги контролирала автопревозниците, кои вршат јавен превоз на патници, вработени, дали нивните превозни средства се технички исправни. Во период од пет часа, констатирани се пет прекршоци.

На 31-ви август во периодот од 7 до 12 часот на теритиријата на СВР Велес спроведена е акциска контрола на техничка исправност и оптовареност на автобуси и такси возила, при што се регистрирани пет прекршоци во Велес и два во Кавадарци - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.  
 
Во писменото соопштение на полицијата  нема информација со колкава казна се судруваат прекршителите.  

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати