Победа за ФК Превалец, порази за ФК Локомотива и ФК Илинден

Петар Печков

Победа и два порази е ефектот на екипите од  Општински фудбалски сојуз Велес, кои настапуваат во Третата лига  Центар. ФК Превалец победи со 3:2 против екипата на ФК Младост од прилепско Кривогаштани, а е четврто пласирана на табелата.  Со оваа победа превалчани  остануваат втори на табелата со 25 бода,  бод помалку од лидерот ФК Росоман 83.

ФК Локомотива во Градско загуби со 0:2 од екипата на ФК Динамо од  прилепско Мажучиште која беше 11-та и по  ова коло  фудбалерите од Градско останаа последни, со само пет бодови. 

ФК Илинден од Башино село на гостувањето во прилепско Големо Коњари загуби од истоимениот тим со 4:2 а домаќините беа соседи  на табелата,  12-ти.  По овој пораз ФК Илинден е 11-ти со  10 бодови. 

Во следното 11-то коло,сабота ФК Превалец гостува во кавадаречка Марена каде игра со истоимениот тим, кој е десетти со десет бодови.  Недела ФК Илинден БС во локалното дерби, ја пречекува ФК Локомотива од Градско. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати