Победа за фудбалерките на ЖФК Борец

Локалното дерби во Башино село ФК Илинден - ФК Локомотива без победник

Кошаркарите на КК Борец баскет со победа тргнаа во Втората лига (видео)

Ја доби Општинската награда за 9-ти ноември ама на општинскиот празник ФК Борец одигра реми со Македонија ЃП

Велешанецот Илиевски победи на велешкиот полумаратон (фото)

Дваесет и еден гол во шестото коло на Општинска фудбалска лига

Победа за ФК Превалец, порази за ФК Локомотива и ФК Илинден

Викендов на патеката кај езеро Младост, се возеа втората и третата ендуро трка од државниот шампионат

Висок пораз за ФК Борец од ФК Шкендија во Тетово

ФК Тополка со пет бода предност, на врвот од Општинска фудбалска лига

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати