Трајче Ковачев со награда за животно дело во спортот

Леовски и Фазлагиќ, амбасадори на велешкиот спорт

Дарко Ранготов е спортист на Велес за 2018-та година (фото)

ФФМ одлучи Ранготов најдобар во футсал, Фазлагиќ млад фудбалер

Со пораз на одбојкарите заврши натпреварувачката 2018-та година

Привршува натпреварувачката 2018-та на спортски план

Победи за футсал екипата на КМФ Велес и куп победа за фудбалерките на ЖФК Борец

ГРК Борец ќе ги одигра двата натпревари до крајот на сезоната, ветераните не го даваат клубот

Мирчевски е државен првак во кајак слалом на диви води

ФК Борец есенски првак во Втора лига Исток

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати