Дербито за ФК Превалец, кој е сам на врвот на Третата лига Центар

ФК Форца нова и ФК Тополка со по две победи на стартот од ОФЛ

Дербито на Третата лига Центар, ФК Росоман и ФК Превалец без победник

ФК Борец 1919 -ФК Струга ТЛ 3-2

Започна Општинска фудбалска лига сезона 2019-2020

Локалното дерби за ФК Превалец, ФК Илинден победи во гости

ФК Борец поразен во Тетово од ФК Ренова

Двајца велешани на СП во кајак на диви води слалом

Без голови првиот натпревар од осминафиналето на Купот

Во Третата лига победи за ФК Превалец и ФК Илинден БС, пораз за ФК Локомотива Градско

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати