Продолжува реконструкцијата на старата водоводна мрежа

Петар Печков

Во тек е  реконструкција на старата салонитна водоводна линија на улица Даме Груев, во стариот дел на Велес под  Којник . Таа се заменува со нова полиетиленска водоводна линија, со должина од 330 м, заедно со 4 хидранти и 3 шахти.

Вкупната вредност на работите е 3.35 милиони  денари, обезбедени од Европска инвестициона банка, преку Министерство за транспорт и врски. Во овој дел од градот следна на ред за реконструкција е водоводната линија на улица ,Мирче Ацев - информираше градоначалникот Аце Коцевски. 

Претходно се работеше на улица  Богдан Каракостев каде исто така старите водоводни цевки се менуваат со нови  во должина од илјада метри. Заврши менувањето на старите азбесни водоводни цевки на улица 8-ми март и Андон Шурков.  

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати