Седум нови случаи на ковид-19 во велешко, оздравени девет

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека во велешко денес,среда се  регистрирани седум  нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а оздравени се девет. Или во велешко активни се 385 случаи а досега  од корона вирусот  се заразиле 2.895 лица. Починати oд последиците на ковид заразата се 97 лица од велешко.


Во велешка Болница  се хоспитализирани 37 пациенти, на Инфективно 31 а на Интерно шест.  Од лежечките пациенти 25 се потврдени позитивни, четворица се  сомнителни и   осум  пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 14 пациенти. Испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати