Синтезис со концерт во Стоби, за 30 години независност на Македонија

Петар Печков

Групата Синтезис на 3-ти септември ќе одржат концерт на античкиот локалитет „Стоби“.

„Концертот ќе се одржи во 20ч. пред „Куќата на псалмите“,  со присуство на околу 200 гледачи, информираше“ Спасе Перовски, директор на НУ „Стоби“.   

Истиот ќе биде во рамките на одбележувањето на 30 години од независноста на Македонија. Организатор е „Баги комуникации“. 

Ова е прв пат досега во локалитетот да се организира музички концерт.  Публиката ќе има можност да ги слушне нивните најпознати композиции.

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати