Уште во јуни остварен годишниот план за крводарување

Петар Печков

Со последната крводарителска акција, реализирана во ЈКП Дервен, кога беа собрани 20 крвни единици, годишниот план за крводарување за општина Велес е реализиран.

Досега за неполни шест месеци собрани се 1871 крвна единица а планот е 1861.

За потсетување  во 2018-та година  планот беше остварен  со 243% . Или собрани  вкупно 4.519 крвни единици со што Општинската организација на Црвен крст беше најдобра во Македонија.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати