ФК Форца нова и ФК Тополка со по две победи на стартот од ОФЛ

Петар Печков

Се одигра второто коло од Општинската фудбалска лига. Постигнати се следните резултати.

ФК Согле - ФК Башкими               0:0

ФК Форца нова - ФК Младост       3:0

ФК Тополка - ФК Мартолци           5:1

ФК Бабуна - ФК Горски                2:2

слободна беше екипата на  ФК Интернационал од Долно Караслари

На врвот со по две победи се екипите на ФК Форца нова и ФК Тополка. Во следното трето коло играат:

 ФК Башкими - ФК Тополка

ФК Младост - ФК Согле

ФК Горски - ФК Интернационал

ФК Мартолци - ФК Бабуна

слободна е екипата на ФК Форца нова

Младата велешка кошаркарка Марија Николова, со 14 години заигра во  регионалната Јадранска  лига. Таа од оваа есен стана член на најдобрата македонска кошаркарска екипа КК Бадел 1862 и е член на најдобрата женска селекција на Македонија до 14 и до 16 години. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати