Фудбалските ветерани на Велес победници на турнирот на ветерани (фото)

Петар Печков

По пети  пат на Градски стадион се одигра  фудбалскиот турнир на ветерани, кој има хуманитарен карактер.  Учествуваа четири екипи ветерани на ОФС Велес, на ОФС Куманово, ОФС Гази Баба и на фудбалската репрезентација на Македонија.

Најуспешни беа домашните велешките ветерани кои во финалето ги победија ветераните на  ОФС Куманово со 1:0 а во полуфиналето беа подобри со 2:1 од ветераните на фудбалската репрезентација на Македонија. Во второто полуфинале  ОФС Куманово со 1:0  ги победи ветераните на ОФС Гази Баба.

Настапија меѓу другите Саша Ќириќ, Ѓоре Јовановски, Томче Трајановски, Срѓан Захариевски и други. Во редовите на велешани играа Гоце Марков, Јованче Настов,  Ане Темелков, Панче Ќумбев, Трајче Шопов, Стојанче Штериев... а тренери беа Љубе Велковски и петар Ранготов.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати