Футсал интернационалецот Леовски, останува во Славија Прага

Петар Печков

Велешанецот Игор Леовски ( 26 год) го продолжи договорот  со чешка Славија од Прага.  Македонскиот футсал репрезентативец уште една година ќе настапува во чешкото првенство, откако изминатата сезона го со Славија  го освои 4-тото место. 

Леовски во сеозоната 2016/17 играше за екипата на Дубровник од Хрватска, со која го освои шестото место. Претходно има  настапувано за екипите на Црна река, Железарец и КМФ Велес а во 2016-та беше прогласен за спортист на Велес и најдобар футсал играч во Македонија. 

Со трансферите на футсал играчите, се дозна дека неколкумина од носителите на велешкиот прволигаш  КМФ Велес го напуштија клубот. Според информациите од управата, од наредната сезона клубот ќе настапува со млади играчи, освен 3-4 поискусни. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати