Каква Питијада му треба на Велес

Концерт за поканата за НАТО

Нов лик на детскиот парк и плоштадот во Чашка

Вардарска регата ќе има, но во нов термин

Неделава јубилејниот 15 Меѓународен фолклорен фестивал Велес 2018

Велигденска трпеза на жените од Велес

Во светот на бајките, Априлијада во Младински (фото)

Во УЗУС се избираше најубава маска изработена од ученици (фото)

Цвета Србова е Вешта жена на Велес за 2018-та (фото)

Каде се пречека Новата 2018-та година

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати