Зошто 1-ви април е ден на шегата

Трамп доаѓа во Велес

Сезоната започна на 22 март

Д` Чикс ја препеаја ,,Колку ми значиш,, од Ареа (видео)

Велешанки победија на традиционална трпеза во Демир Капија (фото)

Магда Јосифовска е вешта жена за Велес за 2017-та (фото)

Зуските стари дури 4.600 години

Благцата на баба по 22 пат (фото)

Конечно, симната забраната за емитување македонска музика на ЗМП

Двокатен автобус повторно низ ВелесДежурство на аптеките (АПРИЛ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните кои добија ослободување од плаќање на сметки за вода, камати и дел од кредити, од јавно осветлување треба да имаат задолжителна општо корисна работа во градот?

  • да, треба да ги одработат бонусите
  • не, уште тоа им фали
Резултати