Two MACEDONIANS со нова песна

Петар Печков

Петар Маруш и Благој Ламјата денес, сабота на пладне го пуштија во етер новиот нивен спот, новата песна  ,, Nostalgic Love,,.

И оваа како и првата  ,,Flamenco de Macedonia,, се снимени во живо, од прва. Спотот е продукција на Тулип про, снимен на сцената на велешки театар.  

Оваа инструментална нумера изведена  од Благој на  кларинет и Петар на  гитар,  внесува нова енергија во македонскиот музички простор.

Двајцата велешани под нумерата напишале: Драги пријатели ова е од срце само за вас! Ве сакаме! 

ТрМр им посакува успех и со оваа нумера, како што беше случај и со првата песна.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати