Two MACEDONIANS со нова песна

Петар Печков

Петар Маруш и Благој Ламјата денес, сабота на пладне го пуштија во етер новиот нивен спот, новата песна  ,, Nostalgic Love,,.

И оваа како и првата  ,,Flamenco de Macedonia,, се снимени во живо, од прва. Спотот е продукција на Тулип про, снимен на сцената на велешки театар.  

Оваа инструментална нумера изведена  од Благој на  кларинет и Петар на  гитар,  внесува нова енергија во македонскиот музички простор.

Двајцата велешани под нумерата напишале: Драги пријатели ова е од срце само за вас! Ве сакаме! 

ТрМр им посакува успех и со оваа нумера, како што беше случај и со првата песна.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com